Rady ke správnému pěstování chilli

Rašelinové tablety Jiffy
Jak je připravit pro výsev semínek chilli

Kořeny papričky prorostly rašelinovým Jiffem Pěstební tablety z kokosového vlákna První klíčky chilli v rašelinových Jiffech 

Sdílet článek


Jak připravit rašelinové Jiffy

Existuje mnoho způsobů klíčení semínek chilli papriček. Osobně bychom vám doporučili velmi šetrný způsob, kterým je použití kokosových nebo rašelinových pěstebních tablet. Kořeny rostliny prorostou tabletou, která obsahuje i potřebné živiny a tu pak můžeme přesadit do většího květináče.

Jiffy, ať už máte rašelinové nebo kokosové doporučujeme dopředu nechat několik dní přejít mrazem, například umístěním do mrazáku. Zbavíte se tak vajíček a larev potenciálních škůdců a plísní.

Jak tedy připravit Jiffy pro výsev semínek? Je to velice jednoduché. Požadovaný počet rašelinových nebo kokosových jifů rozprostřete v malém pařníku či hlubší misce a zalijte vodou. Množství vody odhadujte podle počtu tablet. Počítejte, že jeden jiff pojdme zhruba 10ml vody. Po zalití vodou tablety začnou bobtnat a po zhruba 5 minutách máte jiffy připravené pro výsev. Pokud některá z tablet nenasákla dostatek vody, stačí pouze dolít.

Jiffy nenechávejte vyschnout, ale ani je nepřelévejte jinak hrozí uhynutí kořenů klíčku. Při předpěstování v minipařnících občas odvětrejte sundáním poklopu, zamezíte tak tvorbě plísní na povrchu jiffů. To ale platí i pro pěstování v klasickém výsevním substrátu či zemině.
Rašelinové jiffy můžete koupit zde.

Podívejte se na video

Rádi byste zkusili pěstování chilli?

Prohlédněte si nabídku
semínek chilli papriček

Bolivian Bumpy
Bolivian Bumpy
Capsicum Chinense
59 Kč • 200 000 SHU
Vyprodáno Je to vážně parádní chilli neobvyklého zbarvení dozrávající ze zelené do jasně žluté s hnědými fleky. Paprička bolivijského původu vznikla zkřížením Bolivian Rainbow (Capsicum Annuum) a Yellow Bumpy (Capsicum Chinense). Patří mezi Chinensky a nakopne vás skvělou ovocnou chutí připomínající v tomhle případě citrusy. My jí pálivostí řadíme do příjemného středu, který je snesitelný, ale zároveň nezklame žádného chilli šílence. Tahle keřovitá rostlinka s vysokou výnosností je vhodná pro pěstování v květináči i v zemi, kde se vám samozřejmě rozroste mnohem víc. A do čeho ji využijete? Do omáčkovitých jídel typu chilli con carne, do marinád nebo sals. Zkuste jí taky nasušit nebo zamrazit na potom. V zimě se to bude jistě hodit." ["aktivni"]=> string(1) "1" ["photo1"]=> string(24) "bolivian_bumpy1_2019.jpg" ["photo2"]=> string(24) "bolivian_bumpy2_2019.jpg" ["photo3"]=> string(19) "bolivian_bumpy3.jpg" ["photo4"]=> string(19) "bolivian_bumpy5.jpg" } -->
Celá nabídka chilli semínek