Pokud při předpěstování rostlinám nedopřejeme dostatek světla, vytahují se hlavně na stonku. Taková rostlina je pak velmi křehká a nestabilní. Chilli papričky potřebují dostatečně dlouhý den, což je v našich podmínkách v některých měsících obtížné zajistit. Na začátku jim proto můžeme alespoň svítit.
Při prvním přesazení je již vhodné použít malé květináčky, kdy zcela postačí velikost 10 x 10 cm. Nahradit je lze případně klasickými plastovými kelímky o obsahu 3 dcl, které pro svou výšku poskytnou rostlině dostatečný prostor k utvoření kořenového systému a zároveň nezabírají tolik místa. Pro přesazení použijeme klasický substrát typu B či ten na rajčata, zároveň se v tomto okamžiku velmi ocení předchozí výsev do kokosových tablet. Rostlinu totiž vložíme do substrátu i s nabobtnalou tabletou a nemusíme manipulovat s jejími kořínky, které jsou v této fázi velmi křehké a snadno se poškodí. Další variantou jsou čedičové kostky Rockwool nebo rašelinové tablety Jiffy, které umožňují stejně snadné přesazení celého kořenového balu a později se rozpadnou. Rockwool zůstává u kmínku celou dobu, ale zdravé rostliny nemají sebemenší problém a kořeny jím prorostou. Rašelinové Jiffy jsou bohužel velmi náchylné na plíseň a je třeba minipařník velmi dobře větrat, případně ho několikrát za den celý otevřít.
Pokud možno se vyvarujte hromadného pěstování v truhlících s malým rozestupem mezi rostlinami. Kořeny zároveň prostupují celou nádobou a rostliny se vzájemně zapletou. Při dalším přesazování tak hrozí potrhání kořenů a následné zpomalení vývoje chilli papričky.
Úspěšně odesláno.
Zprávu se nepodařilo odeslat.