Tacos s trhaným hovězím masem a salsou Pico de gallo

Ingredience na 6 tacos

1kg hovězích žeber
7 Pot Caramel (nebo jinou v pálivosti přijatelnější papričku)
2 stroužky česneku
Olivový olej
6 středních tortil
Zakysaná smetana
Cheddar (nastrouhaný)
Ledový salát

Na Pico de Gallo:

4 větší rajčata
1 cibule
Koriandr
1-2 limetky
sůl


Sdílet


Tacos s trhaným hovězím masem a salsou Pico de gallo

Celkový čas přípravy: 70 minut

Taky máte tak rádi taková ta malá jídla, která se vejdou přesně ruky a do kterých se můžete prostě jen tak bez příboru zakousnout? Přesně takové jsou Tacos, jejich kouzlo spočívá v jednoduchosti přípravy, kterou určila ulice a geniálním propojením chutí všech těch báječných ingrediencí. Jsou to zkrátka malé tortily naplněné lahodný trhaným hovězím, dekorované delikátní salsou pico de gallo, po kterých se pokaždé doslova zapráší. Pokud navíc přidáte do masa nějakou super ovocnou, peprnou chilli papričku, je úspěch zaručen, alespoň u nás tomu tak je :).


Postup

Žebra omyjeme a vložíme do osolené vody, kterou jsme si natočili nejlépe do papiňáku, aby maso změklo na maximum a šlo lehce od kosti. Do vody na maso můžeme ještě kromě soli přidat chilli papričku nebo různé druhy koření dle vlastních preferencí. Vaříme přibližně jednu hodinu, připravujete-li však žebra v klasickém hrnci, doba se o přibližně hodinu prodlouží.

V mezičase si přichystáme salsu Pico de Gallo. Nasekáme cibuli, rajčata a koriandr, lehce osolíme a zakápneme šťávou z jedné nebo dvou limetek, záleží na chuti. Salsu dáme vychladit do ledničky.

Hotové maso vyjmeme z papiňáku a na prkénku libové části natrháme na vlákna například pomocí příboru. Nyní si nasekáme na drobno oba stroužky česneku a celou papričku 7 Pot Caramel (případně méně pálivou variantu), vše i s natrhaným masem lehce osmahneme v pánvi, na níž jsme si předem rozehřáli olej.

Ještě je v troubě třeba připravit tortily na tacos. Troubu si rozpálíme na optimální teplotu a tortilu přehneme například před zavařovací láhev pro vytvoření optimálního taco tvaru a vložíme přibližně na tři minuty do trouby. Cílem je křupavá, lehce opečená kapsa, kterou naplníme nasekaným ledovým salátem, opečeným natrhaným masem, posypeme nastrouhaným cheddarem, salsou pico de gallo, na vrchu zlehka ozdobíme zakysanou smetanou a zakápneme limetkou.

Naše další recepty s chilli

Rádi byste zkusili pěstování chilli?

Prohlédněte si nabídku
semínek chilli papriček

Celá nabídka chilli semínek

Certifikované osivo

S rostlinolékařským pasem