Nakládané okurky s chilli papričkami

Potřebné suroviny na 4 sklenice

Malé tvrdší okurky
3,5 litru vody
1 litr jablečného octa
½ kg třtinového cukru
10 dkg mořské soli
4 čerstvé bobkové listy
10 kuliček nového koření
4 hřebíčky

Na dochucení

1 mrkev
1 červená cibule
Čerstvý kopr
Čerstvé chilli papričky
1 lžička hořčičného semínka

Nakládané okurky s chilli papričkami

Doporučit


Nakládané okurky s chilli

Čas přípravy: 30 minut + sterilace

Okurková sezona zrovna běží na plné obrátky a všude se už jistě vesele nakládá. Kyselé okurky jsou vlastně vcelku univerzální delikatesa, jelikož se hodí nejen ke klasickému řízku, ale taky bezva doladí rožnění, grilování či tapas a můžete po nich navíc šáhnout vždycky, když je jen tak na něco chuť. Nakládačky jsou u nás zkrátka svatá tradice, na kterou má každý svůj ultra tajný rodinný recept. Samozřejmě, že léta pečlivě střežený. Pokud byste se letos rádi přeci jen od rodinných tradic odklonili a chtěli vyzkoušet něco nového, trochu ostřejšího – dáváme k dispozici náš do teď pečlivě střežený recepis.


Postup

Všechny ingredience na nálev povařte v hrnci, občas zamíchejte a poté nechte lehce vychladnout. Mezitím si pokrájejte na kolečka cibuli, mrkev, chilli. Společně s koprem a hořčičným semínkem je dejte na dno pečlivě vymytých zavařovacích sklenic. Vložte okurky a zalijte lákem až po okraj sklenice.

Sklenice uzavřete, pokud máte klasické sklenice víčka nedotahujte. Vyskládejte je do hlubšího pekáče, do něhož na dno přilijte trochu vody a sterilizujte v předem zahřáté troubě asi 10 minut. Je třeba dosáhnout teploty alespoň 85°C. Takto zavařené okurky ještě pořádně dotáhněte a nechte je přes noc odpočívat víkem vzhůru na utěrce v pokojové teplotě. Zhruba po týdnu už si na nich budete moci pochutnat.

Naše další recepty s chilli

Rádi byste zkusili pěstování chilli?

Prohlédněte si nabídku
semínek chilli papriček

Celá nabídka chilli semínek

Certifikované osivo

S rostlinolékařským pasem