Chilli Cheesecake - Láska na první ochutnání

Potřebné suroviny

KORPUS
180 g máslových sušenek (na tento tmavý dort používáme tmavé)
60 g másla
2 lžíce třtinového cukru

NA NÁPLŇ
450 g krémového sýra
225 g mascarpone
200 g krupicového cukru
2 vanilkové cukry
4 vejce
2 žloutky
2 tabulky hořké čokolády (čím větší podíl kakaa tím lépe)
2 lžičky čerstvého nebo sušeného chilli
2 lžíce citronové šťávy
120 ml smetany ke šlehání


Sdílet


Čokoládový chilli cheesecake

Celkový čas přípravy: 60 minut

Chtělo by se říci, že láska je vždycky tak nějak spojená s čokoládou – tato skvostná, všemi milovaná delikatesa, jenž je pro mnoho z nás návyková, vyzní mnohem lépe a výrazněji, přidá-li se do ní chilli. A protože je to opět v sobotu tady, nabízíme námi vyzkoušený recept na luxusní cheesecake, kterým věřte, nebo ne nikdo nepohrdne, tím spíše pokud do něj přimícháte kvalitní tmavou čokoládu a přisypete řádné množství chilli. A ať už si o Valentýnu myslíte cokoliv, pravdou je, že láska prochází žaludkem kdykoliv a tento dort je variantou jak tenhle oslavný nebo otravný den neskutečně vylepšit ;)


Postup

Předehřejeme troubu na 190 stupňů. Sušenky si nasypeme doigelitového sáčku a rozdrtíme je pomocí paličky na maso, případně použijeme váleček na těsto. Takto nadrcené sušenky smícháme s rozpuštěným máslem a cukrem, až se nám vytvoří hmota. Tu pak rozprostřeme rovnoměrně po celém dně a bocích předem vymazané a vysypané dortové formy (formu můžete místo vymazání taktéž vyložit pečícím papírem). Pečeme 15 až 20 minut.

Nyní je čas na přípravu náplně. Ve vodní lázni si rozpustíme čokoládu a přidáme do ní chilli. V míse za pomoci ručního mixéru propojíme smetanový sýr, mascarpone, vanilkový cukr a klasický cukr. Do této směsi pomalu a postupně přimícháme rozpuštěnou chilličokoládu a následně také všechna vejce a žloutky. Jako poslední přidáme smetanu a citrónovou šťávu. Takto připravenou náplň nalejeme na upečený sušenkový korpus. Teplotu v troubě snížíme na 180 stupňů a pečeme přibližně 30 až 45 minut, správně upečená náplň se ve středu lehce třese.

Naše další recepty s chilli

Rádi byste zkusili pěstování chilli?

Prohlédněte si nabídku
semínek chilli papriček

Celá nabídka chilli semínek

Certifikované osivo

S rostlinolékařským pasem