Mangová margarita s Habanerem

Potřebné suroviny na 4 drinky

2 zralá manga
4 limetky + měsíčky na ozdobu
2 dcl stříbrné tequily
40 cl likéru Triple Sec nebo Cointreau
čerstvá žlutá habanera (dle chuti a odvahy)
cca 4 dcl drceného ledu
drcené chilli se solí nebo naše Habanero mořská sůl


Mangová margarita s Habanerem

Sdílet


Mangová margarita s Habanerem

Celkový čas přípravy: 10 minut

Přinášíme slíbený recept na další drink a tentokrát předem upozorňujeme všechny chilli gurmány, že je stoprocentně návykový. Propojení manga a žlutých papriček Habanero je chuťově v dokonalém souladu a se špetkou fantazie ve vás tahle laskomina i v tom nejpošmournějším dni spolehlivě vyvolá iluzi nikdy nekončícího léta.


Postup

Manga oloupeme, zbavíme pecky a pokrájíme na menší kousky. Dále si přichystáme limetkovou šťávu a habanera nasekáme na drobno. Takto přichystané suroviny vložíme do mixéru a důkladně rozmixujeme. Doporučujeme použít klasický mixér, tyčový není pro přípravu tohoto drinku příliš vhodný. Nyní do hotového pyré vlijeme tequillu, Triple Sec a znovu promícháme pomocí mixéru. Na závěr krátce ještě pomixujeme margaritu s ledem. Buď zakoupíme ledovou tříšť, nebo si kostky ledu nadrtíme v igelitovém sáčku obaleného utěrkou pomocí paličky na maso .

Servírování

Podáváme nejlépe v klasických sklenkách na margaritu, jejichž kraje před nalitím koktejlu potřeme kolem dokola pro lepší přilnavost limetkou a následně obalíme v drcené, slané chilli směsi, kterou lze snadno připravit například z naší chilli soli. Sklenice ještě můžeme ozdobit měsíčkem limetky. Drink se správně popíjí přes okraje obalené v chilli. Salud!

Naše další recepty s chilli

Rádi byste zkusili pěstování chilli?

Prohlédněte si nabídku
semínek chilli papriček

Celá nabídka chilli semínek

Certifikované osivo

S rostlinolékařským pasem