Indonéská polévka Soto Ayam

Potřebné suroviny na 4 porce

0,5 kg kuřecích prsou
sůl
0,5 l vody
3 lžíce oleje
250 ml kokosového mléka
4 kafrové listy
4 vejce
4 brambory
150 g sójových klíčků
200 g rýžových nudlí vermicelli
1 střední cibule
čerstvý koriandr

Na Soto Ayam Pastu

2 lžičky bílého pepře
2 lžičky sušeného koriandru
3 střední cibule
4 stroužky česneku
5 cm čerstvého zázvoru
1 lžička čerstvé kurkumy (případně použijte sušenou)
čerstvé chilli (Bornean Chilli, Thai Red)


Připravená Soto Ayam pasta

Sdílet


Nebe na talíři aneb indonéské Soto Ayam

Celkový čas přípravy: 40 minut

Polévka je grunt nejen v naší malé české zemi. Proč tomu tak je? Je to prosté, dobrá polévka zasytí, zahřeje a vždy dokonale pohladí naše chuťové pohárky. Těch opravdu nadpozemsky lahodných existuje mnoho, každý národ má vlastně tu svou legendární. Soto Ayam je takovým pokladem pro Indonésii. Stejně jako vietnamské Pho je to polévka velká čili ji můžete konzumovat jako hlavní jídlo. Soto Ayam není tak známá jako Pho, ale až ji poznáte, ručíme za to, že ji budete vařit často. Její složení má totiž tři neodolatelné přísady – exoticky voňavou směs koření, jemné kokosové mléko a delikátní pichlavost milovaného chilli.


Postup

Kuře omyjeme, vložíme do osolené vody a vaříme do měkka. Uvařené maso nakrájíme na plátky a vývar nevylíváme, ještě ho budeme potřebovat. Dále si připravíme některé suroviny. Očistíme a uvaříme brambory a také vejce natvrdo. Pokrájíme všechny cibule a chilli najemno. Nasekáme koriandr a kurkumu. Jednu pokrájenou cibuli osmahneme na pánvi a dáme stranou oschnout na papírovou utěrku. Také si připravíme nudle dle návodu. Většinou je zalijeme horkou vodou, v níž je ponecháme přibližně 2 minuty, aby změkly. Následně je propláchneme ve studené vodě.

Nyní je čas na Soto Ayam pastu. Všechny ingredience je třeba důkladně rozdrtit v hmoždíři na pastu nebo pro urychlení je možné je rozmixovat. Pastu následně rychle orestujeme na rozpáleném oleji v hrnci a zalijeme již připraveným kuřecím vývarem a kokosovým mlékem. Polévku osolíme, přihodíme kafrové listy a ještě 20 minut povaříme.

Servírování

Velmi důležitá část. Do hlubokého talíře nejprve poklademe vařené nudle, uvařené a na kostky nakrájené brambory, vejce natvrdo pokrájené na čtvrtky, kuřecí nudličky, sójové výhonky a čerstvý koriandr. Toto vše zalijeme připravenou polévkou a ozdobíme osmaženou cibulkou. Dobrou chuť.

Naše další recepty s chilli

Rádi byste zkusili pěstování chilli?

Prohlédněte si nabídku
semínek chilli papriček

Celá nabídka chilli semínek

Certifikované osivo

S rostlinolékařským pasem