Připravte se na peklo. Nová nejpálivější paprička světa Pepper X přeskakuje hranici 3 milionů SHU

Pepper X dosahující na 3 180 000 SHU

Doporučit


Tenhle rok láme v chilli světě rekordy. Už na jaře nás překvapila zpráva o Dragon´s breath. Tak se ale zatím stále oficiálně nepotvrdila jako pravdivá. Navíc to byla paprička určená k vědeckým účelům, a nikoliv k volnému prodeji. Tohle vše je ale teď minulost. Teď je tu něco ještě mnohem šílenějšího.

Paprička Pepper X dosahující až na 3,18 milionu Scovilleho jednotek

Jestli ještě někdo pochyboval o schopnostech chilli kouzelníka Eda Currieho, teď už nebude. Po královně Carolině Reaper přichází tenhle pěstitel a jeho PuckerButt Pepper Company s novinkou, kterou už ale opravdu nebude legrace testovat. Tuhle ultra pekelnou věc piplal prý celých 10 let a teď ji světu představuje pod celkem příhodným názvem Pepper X. Jedná se totiž o úplně první chilli, které přeskakuje laťku 3 milionů SHU. Její původce hovoří, zatím samozřejmě neoficiálně, o hodnotě až 3,18 mil. SHU. No a to už je vážně hodně velký nářez, který nám všem asi bohužel bude brzo dostupný k prodeji :D

O tom, že si je Ed velice jistý svědčí přihlášení papričky k posouzení světového prvenství v Guinessově knize rekordů. Oficiální výsledky by měly být známy v průběhu listopadu.

Papričky Pepper X od pěstitele Eda Currieho

Zdroje: Thrillist, First We Feast

Naše chilli delikatesy

Rádi byste zkusili pěstování chilli?

Prohlédněte si nabídku
semínek chilli papriček

Celá nabídka chilli semínek

Certifikované osivo

S rostlinolékařským pasem